Hevelsen på vei ned – Larvik

Hevelsen på vei ned

Sara Breistøl håper å kunne jobbe i tiden frem til operasjonen etter kneskaden forrige helg.

Mandag ble bildene studert av kirurgen, og sammen med klubbens lege planlegges løpet fremover, blant annet i forhold til operasjonstidspunkt.

– Jeg er mye bedre, hevelsen har gått litt ned. Jeg vil gjerne være på skolen frem til operasjonen, hvis det ikke går ut over helsa. Da kan jeg ha undervisning to dager i uka og trene litt. Jeg har ikke lyst til bare å sitte hjemme, sier Sara Breistøl.

– Fremre korsbånd i venstre kne ble totalt avrevet. Menisken er røket på innsiden, sidebåndet på innsiden er røket og i tillegg er det bruskskade i leddet. Det bekrefter klubbens lege, Kai Heier.

– Det viktigste for henne nå blir å roe det helt ned. Hun følges opp av fysioterapeutene, og driver med preoperativ trening frem til operasjonstidspunktet. Operasjonen blir om halvannen måneds tid. Etter det følges hun opp på vanlig måte. Det er korsbåndskaden som er den mest alvorlige skaden. Den tar 10-12 måneder å lege etter operasjonen, sier Heier.

Fra før er Olga Medvedeva ute med korsbåndskade. Hun ble skadet i mai.