Nora Mørk må operere igjen – Larvik

Nora Mørk må operere igjen

Uaktuell både for klubbens resterende kamper i høstsesongen, og VM i Brasil i desember med landslaget.

Nora Mørk, Larvik HK og landslaget fikk mandag dårlige nyheter:

– Nora Mørk har de siste 4 månedene jobbet hardt for å komme tilbake på banen etter jumper`s knee-operasjoner i begge knær. Rehabiliteringen har dessverre ikke forløpt ukomplisert, og selv om hun har vist funksjonell fremgang fra i sommer, har tilstanden regelmessig blitt kontrollert med ultralydundersøkelser. Siste kontroll mandag 10.10 viste dessverre tegn til tilbakefall i Noras knær.

Hun skal derfor allerede i neste uke tilbake til professor Håkan Alfredsson ved Sports Medicine Umeå, som også opererte henne både i mai og i juni i år. Sannsynligvis blir hun reoperert allerede tirsdag 18.10. Nora er nå uaktuell både for klubbens resterende kamper i høstsesongen, og VM i Brasil i desember med landslaget, sier Larviks fysioterapeut Krister Næss til larvikhk.no.

(Larvik)