Klubbens 50. tittel – Larvik

Klubbens 50. tittel

Larvik HKs 16. NM-gull var klubbens 50. tittel. Larvik vant 28-19 over Glassverket i den 50. cupfinalen innendørs, denne gang i Nadderud Arena.

Alma Hasanic tok sitt tredje NM-gull og ble kåret til kampens beste spiller av en jury i hallen. Hun måtte klare seg uten makker Sandra Toft, som pleiet hjernerystelsen hun fikk i VM.

– Jeg synes det var veldig bra i dag og er dritfornøyd med seier. Jeg står alltid bra mot Glassverket og får god hjelp av de foran meg, stråler en meget fornøyd Alma Hasanic i garderoben etter seieren.

Karoline Dyhre Breivang og Lene Rantala tok sin åttende NM-tittel på rad. Det er de alene om i håndball-Norge. For Karoline Dyhre Breivang var det hennes tiende NM-tittel.

Jenny Osnes Græsholt fikk sitt første seniorgull og ble den 100. spilleren som vinner en tittel med Larvik Håndballklubb.

Disse er Norgesmestere for Larvik 2015/16: Sandra Toft, Anja Hammerseng-Edin, Marit Malm Frafjord, Mari Molid, Karoline Dyhre Breivang, Nora Mørk, Gro Hammerseng-Edin, Alma Hasanić, Vilde Ingeborg Johansen, Kristine Breistøl, Lene Rantala, Tine Stange, Thea Mørk, Sanna Solberg, Amanda Kurtović, Jenny Osnes Græsholt. Støtteapparat: Tor Odvar Moen, Tonje Larsen, Guro Horten Solberg, Lene Rantala, Espen Nyhus.