Fortjente gull og roser – Larvik

Fortjente gull og roser

Larvik Håndballklubb vant 30-18 over Oppsal i siste seriekamp, før de ble behørig feiret for sitt 18. seriemesterskap av håndballpresident og ordfører. Jentene fikk gull og roser til applaus fra publikum.

Larvik-jentene fikk utdelt gullmedaljer for klubbens 15. seriemesterskap siden tusenårsskiftet, det 18. totalt i klubbens historie.

Karoline Dyhre Breivang har vunnet serien hvert år siden hun kom til klubben i 2005 og tok dermed sitt 11. seriegull på rad. Det er det ingen andre norske spillere som matcher.

Lagkaptein Gro Hammerseng-Edin lover at gullet skal feires og nytes.

– Det er viktig å glede seg over disse medaljene og ikke bare tenker Champions League. Vi var skuffet over at det ikke ble Final 4, men dette seriegullet er billetten til deltakelse neste sesong og det er ekstremt viktig. Det er et kvalitetsstempel for Larvik at vi år etter år er så skjerpet og tar alle motstandere på alvor og klarer å være gode over så lang tid. Jeg er veldig stolt av å få være med på det, sier hun.

Nå gjenstår kun sluttspillet av årets sesong. Larvik har valgt seg Rælingen som motstander i kvartfinalene, der kampene er terminfestet 20. april (borte) og 24. april (hjemme).

Fire av spillerne i årets spillerstall var på banen i samtlige seriekamper – Karoline Dyhre Breivang, Vilde Ingeborg Johansen, Kristine Breistøl, Sanna Solberg.

Larviks målscorere: Nora Mørk 8 (4), Mari Molid 3, Gro Hammerseng-Edin 3, Tine Stange 3, Amanda Kurtović 3, Marit Malm Frafjord 2, Vilde Ingeborg Johansen 2, Kristine Breistøl 2, Alma Hasanić 1, Thea Mørk 1, Sanna Solberg 1, Jenny Osnes Græsholt 1.

Disse er seriemestere for Larvik 2015/16: Sandra Toft, Anja Hammerseng-Edin, Marit Malm Frafjord, Mari Molid, Karoline Dyhre Breivang, Nora Mørk, Gro Hammerseng-Edin, Linn-Kristin Riegelhuth Koren, Alma Hasanić, Vilde Ingeborg Johansen, Kristine Breistøl, Tine Stange, Hanne Svela, Thea Mørk, Sanna Solberg, Amanda Kurtović, Jenny Osnes Græsholt, Cecilie Wick Ullitz. Lagledere: Tor Odvar Moen, Tonje Larsen, Guro Horten Solberg, Lene Rantala, Espen Nyhus.

Seriemesterne med gullmedaljene. Foto: SVEIN ANDRÉ SVENDSEN
Seriemesterne med gullmedaljene. Foto: SVEIN ANDRÉ SVENDSEN