Imponerende fokus – Larvik

Imponerende fokus

Larvik Håndballklubb vant eliteserieoppgjøret mot Oppsal 32-21 med fantastisk støtte fra en stor tilhengerskare på tribunen.

Larvik lå under 2-4 i begynnelsen av oppgjøret, men scoret ni på rad og ledet 11-4. Det skulle vise seg at da var kampen allerede avgjort. Larvik kom etter hvert ti mål foran, som også var avstanden til pause, 19-9. Oppsal kom aldri ordentlig inn i oppgjøret og til slutt ble det seier 32-21 for gjestene.

Mari Molid ble toppscorer med ni mål. Hun har aldri tidligere scoret så mange mål i løpet av én sesong som denne (165 til nå). Martine Wolff scoret Larviks siste mål i kampen, før Oppsal fikk en redusering.

Larvik-jentene viste på imponerende vis en konsentrasjon på banen i det som kan vise seg å bli klubbens siste kamp. Etter kampen takket spillerne supporterne som hadde hatt mulighet til å ta turen til Oslo denne søndagskvelden.

Onsdag 6. mars er det ekstraordinært årsmøte, der klubbens videre skjebne behandles.

Oppsal–Larvik 21-32 (9-19). Eliteserien.
Målscorere for Larvik: Mari Molid 9, Hege Løken 5, Mathilde Rivas-Toft 5, Emilie Christensen 4, Mari Finstad Bergum 2, June Andenæs 2, Marthe Edvartsen 2, Martine Wolff 2, Maria Hjertner 1.